Ameliyatsız Yüz Germe

Askı İplikleri ile Ameliyatsız Yüz Germe

Askı ipleri ile yüz germe işlemi ameliyatsız bir estetik çözümdür. İple yüz germe işlemi, cilt sarkmaları sonucu oluşan düşük ifade, fazla deri ve kırışıklık problemlerini çözer.

İpler ile yüz yukarı doğru asılırken gerilen deri, ters iki yöne çekildiği için kırışıklıklar açılır.

İple yüz germe işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle hasta muayene edilir. Cilt problemleri, sarkmanın ciddiyeti, hangi noktalara kaç adet iplik kullanılması gerektiği belirlenir.

İplikler, dokuları asma özelliği için farklı sayıda minik koniler içerirler. Bu koniler doku içersinde cilt altı yağ dokuya yerleştirilir. Koniler yumuşak dokuları sıkıca tuttukları için germe işlemi sonrası iplikte kayma gerçekleşmez.

İşlem lokal anestezi ile gerçekleştirilir.

İşlem öncesi cilt yüzeyi temizlenir. Iplerin geçirileceği giriş ve çıkış noktalarına lokal anestezi enjeksiyonu yapılır. Tüm işlem steril koşullarda yapılır.

İpler yerleştirildikten sonra yeterli gerilim ve düzeltme ayarlanıp ipliklerin dışta kalan uçları kesilerek uzaklaştırılır.

İşlemin etki süresi ne kadardır?

İp ile yüz germe tedavisinin görülebilir estetik sonuçları 18-24 ay devam eder. Tedaviden hemen sonra sonuç alınır ve etki uzun ömürlüdür. Kişinin yaşı ve yaşam biçimi estetik sonuçların ömrünü etkileyebilir. Diğer yüz gençleştirme işlemleri ile (prp, dolgu, botoks) kombine uygulamalar yapılabilir.

 


Yalova Estetik Merkezi

Adres: Fevzi Çakmak Mah. Şehit Ömer Faydalı Cad. No:82 Kat:2 YALOVA
Telefon: (0226) 811 4057  (0226) 811 5051    info@dermoklinik.com


© 2023 DermoKlinik