Karboksiterapi

Çatlak tedavisi, sarkıkları gidermeye bölgesel zayıflama alanlarında başarılı olmaya yardımcı bir yöntemdir. Karbondioksit gazı enjekte ederek bölgedeki yağın yakılması ve yağ oranının azaltılması hedeflenmektedir.

Cilt altına verilen karbondioksit gazının, vücudun o bölgeye pompaladığı kan tarafından oksijene dönüştürülmesini sağlayan bu ilginç yöntem, çatlak tedavisi, sarkıklıkların giderilmesi ve bölgesel zayıflamada kısa sürede etkili sonuçlar sağlanması amaçlanıyor.

Bu yöntemin asıl çıkış noktası bir ortamın oksijensiz bırakılmasının o ortamdaki yağ hücrelerinin kullanılmasını dolayısıyla yağ dokusunun azaltılmasını tetiklediği görüşüydü. Bu düşünceyle şekillenen tedavinin masum oluşu da uygulama konusunda tereddütleri ortadan kaldırmaktaydı. Çünkü vücudumuz karbondioksit gazına zaten alışıktır ve bu gazı ya akciğer ya da böbrekler üzerinden rutin olarak atar.

Nasıl etki ettiğine gelince; cildin altına ince bir iğne aracılığıyla karbondioksit gazının verilmesi öncellikle o bölgeye kan akışını hızlandıran daha da önemlisi dolaşımı düzenleyen bir mekanizmayı tetikler. Bu sayede kanın birinci görevi olan oksijen taşıma işlemi başlamış olmaktadır. Karbondioksit verilen bölgeye gelen kanın bu bölgedeki karbondioksiti alıp yerine oksijen bırakmasıyla yağ hücrelerinde yağ yakımı başlatılmış olmaktadır. Elbette böyle bir işlem yapılırken lokal olarak incelme veya sıkılaşma olmaktadır. Ayrıca oksijenlenen hücreler canlanmakta ve cilt sıkılaşmakta, cilt çatlakları bile belirgin şekilde iyileşebilmekte ve hücreler daha fazla yağ yakması amaçlanır.

10-15 dakika süren Karboksiterapi seansları haftada iki defa yapılabiliyor ve seans sayısı kişinin durumuna göre belirleniyor. Karboksiterapi’de beşinci seanstan sonra gözle görülebilen olumlu farklar gelişiyor. Cilt giderek daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor. Ortalama on beş – yirmi seansta ise bölgesel zayıflama ve sıkılaştırma, maksimum derecede sağlanmış oluyor.


Karboksiterapi’nin Kullanıldığı Alanlar

  • Karın, kalça, bel, bacak gibi bölgesel yağlanmanın giderilmesi
  • Selülitlerin eritilmesi
  • Çatlakların tedavisi
  • Yüz cildinin gençleştirilmesi
  • Boyun (gıdı) bölgesindeki yağ birikiminin giderilmesi olarak özetlenebilir.
  • Doğal, etkili ve neredeyse acısız bir yöntem olan Karboksiterapi uygulamasından sonra düzenli egzersiz ve doğru beslenme alışkanlıkları edinilirse, etkisi yıllarca sürebilmesi hedeflenir.

Yalova Estetik Merkezi

Adres: Fevzi Çakmak Mah. Şehit Ömer Faydalı Cad. No:82 Kat:2 YALOVA
Telefon: (0226) 811 4057  (0226) 811 5051    info@dermoklinik.com


© 2023 DermoKlinik