Saç Analizi

Saç Muayenesi & Saç Analizi

Saçlarımızdan kendimiz bahsederken düz ya da kıvırcık, kalın ya da ince telli, yağlı ya da kuru, zayıf ya da güçlü gibi bahsederiz. Oysa saçlarımız bunların dışında doğrudan fark etmediğimiz bir takım özellikler taşır. Saç analizi ile bu önemli ayrıntılardan bazıları olan saç dokusu, saç köklerinin kalitesi, saç yoğunluğu, saçın elastik durumu, gözenekler ve cilt dokusu incelenmektedir. Bu detaylar incelenerek saçlarınız ve saçlı deriniz hakkında fikir sahibi olmanız sağlanır ve saç analizi sonucunda saçlarınızla ilgili bundan sonra neler yapmanız gerektiği konusunda size doğru bilgiler verilmiş olur.

Saç ekimi ya da PRP, Saç Mezoterapisi, Saç Ozon Terapileri, Oksijenli Saç Tedavileri Uygulaması gibi saç tedavileri öncesinde saç dökülmesinin tipi, saç dökülmesinin derecesi, saçın yoğunluğu, saç tellerinin kalınlığı, anagen, katagen ve telogen evrelerdeki saç oranları değerlerinin ölçülmesi sonuçlara doğrudan etki eder. Hastaya uygulanacak olan tedavi ve metotların etkinliğinin artırılması açısından da bu tip analizler önem kazanmaktadır. Planlanan tedavi ve saç ekimleri raporlarla desteklendiği için olumlu sonuçlar çok daha gerçekçi olarak yansıtılabilmektedir. Bazı durumlarda saç analizi sonucu gözlemlenen spesifik deri hastalıkları (seboreik dermatit, sedef, keloid vb.) öncelikle dermatoloji birimi tarafından tedavi altına alınır. Sonrasında ise saç dökülmesi ile ilgili tedavi ya da saç ekimi uygulanır. Bu tür hastalıklardaki aşamalar çok önemlidir. Örneğin ilerlemiş keloid durumlarında pul pul olan deride dökülmeler gözlemlenir. Bu tip durumlarda doğrudan saç ekimi yapılması greft ekimi ve diğer tüm prosedürler doğru uygulanmış olsa dahi başarısız sonuçlar verir. Bu tür hastalıklarda, PRP, Mezoterapi, Ozon terapi, oksijen terapi, özel şampuan ve ilaçların kullanımı tedavinin gidişatında çok önemlidir.

Yapılan tıbbi tedaviler ve medikal tedavi konseptleriyle hastalıklarda ciddi gerileme ve pozitif sonuçlar elde edilir.

Saç Ekimi Yalova; sizin Saç Ekimi hakkında merak ettikleriniz, saç ve saçlı deride olan problemlere karşı tedavi seçenekleriniz ayrıca saç analiziniz, konusunda deneyimli plastik cerrahlar, dermatologlar ve medikal hekimler tarafından değerlendirilecektir. Uzmanlarımız size saç analizi yaparak saç ekimine uygunluğunuz konusunda gerçekçi ve tam bilgiler verir. Eğer saç ekimine uygun değilseniz veya ekim dışında başka bir tedavi istiyorsanız saç mezoterapisi, PRP, Ozon saç terapisi, oksijen tedavisi ve medikal tedaviler önerilir. Sonuçları güvenilir şekilde takip edilir. Sizi hiç yalnız bırakmaz daima takip ederler.

Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişiler uzmanlarımız tarafından muayene edilirler.

Saç ekimi öncesi muayenede, saç ekimi yapılacak olan bölgedeki saçların yapısı ve donör (verici) bölgedeki saçların sıklığı, saç analiz cihazları ile incelenir. Değerlendirmeler sonucunda kişinin ne kadar saça ihtiyacı olduğu, ense bölgesinden ne kadar saç kökü alınabileceği hesaplanır. Planlama bu doğrultuda yapılır.

Genel muayene sırasında, önceden geçirdiğiniz bir hastalık ya da ciddi bir sağlık problemi varsa değerlendirilir.

Saç yapınız, saç renginiz, saç kılı kalınlığınız, verici alan sıklığınız, saç kaybınızın miktarı ve beklentileriniz değerlendirilmelidir.

Saç kaybının derecesine göre, saç nakli yapılacak saç grefti sayısının önceden hesaplanması gereklidir.

İnce saç teli ya da açık saç rengine sahip olanlarda saç ekim sıklığı kalın saç teli ya da koyu saç rengine sahip olanlara göre daha az gibi görünebilir. Bu yüzden ilk gruba daha yoğun bir ekim yapılmasının planlanması estetik açıdan tatmin edici sonuçlar sağlayacaktır.

Tüm hazırlık analizleri, saç ekiminin başarısını etkileyecek önemli değerlerdir. Planlama ve saç ekimi bu analizler sonucunda oluşan programa göre yapılır.


 


Yalova Estetik Merkezi

Adres: Fevzi Çakmak Mah. Şehit Ömer Faydalı Cad. No:82 Kat:2 YALOVA
Telefon: (0226) 811 4057  (0226) 811 5051    info@dermoklinik.com


© 2023 DermoKlinik