Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık ekimi, saç ekiminde de olduğu gibi iki kulak arasındaki başın arka bölgesinden alınan saç köklerinin, sakalların ve bıyıkların seyrek ya da hiç olmadığı bölgelere nakledilerek sakal ve bıyık oluşumunun sağlandığı estetik bir operasyondur.

Sakal ve bıyık ekiminde de FUE tekniği kullanılmaktadır.

Sakal ve bıyık ekimi, saç ekimine göre hem uygulayan hem de uygulanan tarafından daha hassasiyet isteyen bir operasyondur.Yüz bölgesindeki damarların ve kan akışının daha fazla olması nedeniyle iyileşme süreci ve sonuç sakal ekiminde saç ekimine kıyasla daha hızlıdır.

Sakal ve bıyık çıkışı,yapısı ergenlik sonuna kadar devam etmektedir.Bu nedenle sakal ve bıyık ektirebilmek için ergenlik döneminin (18-22 yaş üzeri ) tamamlanması gerekmektedir.

Bu operasyonlardan sonra kişinin günlük hayatına dönmesini engelleyecek fiziksel bir durum oluşmaz.

Sakal veya bıyık ekilen alanda ekimden hemen sonra koyu kırmızı bir görünüm olur.İlk yıkamada (24-48 saat) görüntü düzelir ve ekilen sakallar görünür hale gelir. Ekilen sakalın vücut tarafınndan daha iyi beslenmesi için ekim alanında kanlanmada artış olur buna bağlı olarak kıl diplerinde 2-3 gün içinde sivilce benzeri küçük kırmızılıklar olur bu hafif kırmızı görüntü 1-2 haftada kaybolur ve normal görütü oluşur.

Ekimden sonra uzamaya devam eden sakal ve bıyık kesilmek istenirse 15. günden sonra makasla kısaltılabilir.Köklerin tutunması için ilk traş 1 ay sonra yapılmalıdır.

2.haftadan sonra ekilen sakal ve bıyığın bir kısmı şok dökülme denilen geçici bir dökülme yaşar. Geçici dökülmeden 4-8 ay sonra dökülenlerin tamamı yeniden çıkar. Kıl kökündeki artış 2 yıla kadar devam etmektedir.

 


Yalova Estetik Merkezi

Adres: Fevzi Çakmak Mah. Şehit Ömer Faydalı Cad. No:82 Kat:2 YALOVA
Telefon: (0226) 811 4057  (0226) 811 5051    info@dermoklinik.com


© 2023 DermoKlinik