Terleme Tedavisi

Terlemenin nedeni, sempatik sinir sisteminin aşırı uyarılmasıdır. Sinir sistemimiz, vücut ısısı yükselmesi durumunda, otomatik olarak ter bezlerini harekete geçirir.

Aşırı miktarda terlediğinizde, giysilerin ıslanması , ellerin ve ayakların nemlenmesi rahatsız edebilmektedir. Bu durumda aşırı terleme sosyal hayatın olumsuz etkilenmesine de yol açmaktadır.

Terleme,botox ile tedavi edilebilmektedir.Terlemede botoks ile tedavi 2004 yılında FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından resmi olarak kabul edilmiştir.

Tüm vücut aşırı derecede terleyebilirken genelde kol altı,el ve ayaklarda görülmektedir.

Terleme tedavisinde botox uygulanacak bölgedeki ter bezleri tespit edilerek lokal anestezi altında 30 dakikalık uygulama ile işlem tamamlanır.Uygulama sonrasında 1 hafta içerinde tedavi etkisini göstermeye başlar ve 15 gün sonrasında terleme halen devam ediyorsa o noktalar tespit edilerek ek doz botoks uygulanabilir.

Kol altı terlemelerinde botoks uygulamasının etki süresi 6-12 ay arasıdır.

Aşırı derecede terleyen bölgelerin,terlemesinin önlenmesi herhangi bir sağlık sorununa yol açmaz.Terlemenin amacı vücudun ısısını düzenlemesidir.Vücudun her yeri terleyebilir fakat koltuk altlarının aşırı terlemesi hormonal sebeple koku salgılar ve bu nedenle kol altı bezlerinin kontrol altına alınması vücudu olumsuz olarak etkilemez.Vücut terleme yoluyla kaybetmeye ihtiyaç duyduğu sıvı miktarını, diğer alanlardan kaybetmeye devam eder.

 


Yalova Estetik Merkezi

Adres: Fevzi Çakmak Mah. Şehit Ömer Faydalı Cad. No:82 Kat:2 YALOVA
Telefon: (0226) 811 4057  (0226) 811 5051    info@dermoklinik.com


© 2023 DermoKlinik