Cilt Bakımı

Cilt bakımı her insanın yapması gereken bir bakımdır. Hem estetik hem de özellikle sağlık açısından çok önemlidir. Cilt temizliğine önem vermek cildimizin ileriki yaşlarda kırışmasını önemli ölçüde azaltacaktır. Çünkü cildimizi olumsuz etkileyen birçok faktör vardır. Bunların başında makyaj, stres, sigara ultraviyole ışınları, dengesiz beslenme ve hava değişimleri gelmektedir.

Tüm bu etkenler yaşımız genç olsa bile yüzümüzü solgun göstermesine neden olur. Sağlıklı cilt parlak ve canlı olur. Bu yüzden 20’li yaşlardan itibaren herkesin cildini temizlemesi ve gerekli bakımı yapması gerekir. Her insanın cildi aynı değildir. Bu yüzden ilk önce cilt analizi yaptırarak cilt tipinizi öğrenip ona göre uygun bir temizleme ürünleri almanız gerekir. Böylelikle cildinizin kuru, yağlı, ya da hassas olduğunu öğrenip bu şekilde doğru ürün kullanabilirsiniz. Uygun temizleme ürünlerini alıp hergün evde kendiniz yapabilirsiniz. Bunun dışında tam bir cilt bakımı için ayda bir kere cilt bakım merkezine gidip genel bakım yaptırabilirsiniz. Bu bakım yaklaşık 2 saat sürmekte olup sırasıyla temizleme, tonik, peeling, buhar, maske, nemlendirme işlemleri uygulanır.

Ayrıca beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Sivilce genellikle çinko eksikliğinden dolayı çıkar. Kabak çekirdeği, badem, brokoli, yumurta ve peynirde bolca çinko bulunmaktadır. Ayrıca A, C ve E vitaminleri olan sebze ve meyveleri de bol miktarda tüketmek gerekir.


Energy Lift

Yüz sıkılaştırma bakımı gıdıktaki sarkıklığa ve göz çevresindeki kırışıklıklara birebir iyi gelen bir bakımdır.

20 günde bir en az 4 ila 6 seans yapılmaktadır.


Fresh Caviar

Havyarın ciltteki tüm faydalarını kullanarak erken yaşlanmaya karşı savaşır.Cildin ana hatlarında bulunması gereken nemlendirme,besleme,sıkılaştırma gibi gereksinimler bu üç aşamalı bakımda bulunmaktadır ve hücre metabolizmasının en derinden itibaren uyarılmasını ve daha genç görünümlü bir cilt için temel besinlerin teminini sağlar.20 günde bir en az 4 ila 6 seans yapılmaktadır.


Mezo Vit

A,C,E Vitaminleri ile zenginleştirilmiş bu bakım medikal mezoterapi uygulamasından bağımsız ayrı bir konsept olarak:cilt kusurları kırışıklık pigmentasyon lekeleri ve elastikiyet kaybı gibi sorunlarda cildin canlılığını yeniden kazanmasını sağlar.


Novacid

Bu bakım cilt problemlerini azaltmakta kullanılır;cilt lekeleri , yüzeysel kırışıklıklar.Cildin fizyolojik dengesini sağlayarak ciltte parlaklık ve genç bir görünüm sağlar.20 günde bir en az 4 ila 6 seans yapılmaktadır.


Kimyasal Peeling

Organik asitler ile Stratum Korneumdaki ölü hücrelerin uzaklaştırılarak derinin durumunun iyileştirilmesi işlemidir.


Yalova Estetik Merkezi

Adres: Fevzi Çakmak Mah. Şehit Ömer Faydalı Cad. No:82 Kat:2 YALOVA
Telefon: (0226) 811 4057  (0226) 811 5051    info@dermoklinik.com


© 2023 DermoKlinik